PROGRAM WSPIERAJ SENIORA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W związku z nowymi ograniczeniami związanymi z COVID-19, które dotyczą także seniorów, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie, który będzie realizował program „Wspieraj seniora” do udziału w realizacji programu poszukuje wolontariuszy.

Wspólne działania polegałyby na robieniu zakupów lub innej niezbędnej pomocy dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Pomoc udzielana będzie osobom, które nie są objęte kwarantanną, a ze względu na wiek czy też ograniczoną sprawność są w grupie szczególnego ryzyka. Osoby chętne do współpracy proszone są o zarejestrowanie swojej oferty w bazie wolontariuszy https://wspierajseniora.pl/Dla-wolontariusza/  .Po zarejestrowaniu prosimy oczekiwać na kontakt telefoniczny z GOPS.

 

Ponadto informujemy, iż uruchomiony został numer infolinii 22 505 11 11, pod którym można zgłaszać potrzeby osób samotnych 70+. Bardzo prosimy o rozsądne zgłaszanie potrzeb. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w pierwszej kolejności wsparcia powinna udzielać najbliższa rodzina. Instytucje pomocowe działają dopiero wtedy gdy nie ma najbliższej rodziny lub z uzasadnionych powodów (kwarantanna, izolacja domowa) pomoc nie jest możliwa.

 

                                                                                                               Kierownik GOPS

                                                                                                               Ewa Piechowiak

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:GOPS JANOWO
Data utworzenia:2020-10-26
Data publikacji:2020-10-26
Osoba sporządzająca dokument:KIEROWNIK GOPS
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Sawicka
Liczba odwiedzin:85