NOWY PROGRAM POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ DLA OSÓB NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W grudniu 2022 roku Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 - FEPŻ, który bedzie wdrażany w Polsce z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznej Plus EFS+ do końca 2029 roku.

 

FEPŻ jest bezpośrednim następcą Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ( PO PŻ). Program - podobnie jak PO PŻ - opiera się na zapewnieniu osobom najbardziej poptrzebującym podstawowej pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków oraz umożliwieniu im udziału w bezpłatnych warsztatach na rzecz włączenia społecznego - tzw. działaniach towarzyszących.

 

Do pomocy żywnościowej w ramach FEPŻ uprawnia dochód nieprzekraczający 235% kryterium dochodowego określonego w art. 8 ustawy o pomocy społecznej oraz przynajmniej jedna z przesłanek trudnej sytuacji życiowej, o których mowa w art. 7 ustawy. Za kwalifikowanie odbiorców końcowych do udziału w Programie odpowiadają ośrodki pomocy społecznej poprzez wydawanie skierowań osobom uprawnionym.

 

Więcej informacji znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.gov.pl/web/rodzina/program-fundusze-europejskie-na-pomoc-zywnosciowa-2021-2027

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:GOPS Janowo
Data utworzenia:2023-10-25
Data publikacji:2023-10-25
Osoba sporządzająca dokument:Kierownik GOPS
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Sawicka
Liczba odwiedzin:217